Nemzeti Funkcionális Fitneszversenyzési Sportági Szövetség (NEFFISZ) elnöki havi beszámoló2020. december 23.

A szövetségünk 2020-as éve – amely a naptári 2. évünk – jelentős fejlődést és növekedést hozott! Ennek egyik fontos vetületét az alábbi tagsági számok mutatják:

Szövetségünk tag egyesületeinek száma:   9 ⇢ 18
Egyesületeink igazolt sportolóinak száma:  11 ⇢ 526
Versenyengedélyes sportolók száma:           6 ⇢ 249

Perspektívaként, a nagy múlttal rendelkező olimpiai súlyemelés szövetsége 2019-ben 43 egyesületet mutatott fel és 484 versenyző indult (minden korosztály és nem egyben).

A másik kiemelendő tény az, hogy még ebben a Covid-os évben is számos versenyt bonyolítottunk le saját szervezésben:

Emellett partnerek voltunk a ‘NEFFISZ Hungarian Strong Body Games’ és a ‘Lupa Palooza’ versenyekben is.

Nemzeti Bajnokság és iF3 világkupák
Nem maradt el a Nemzeti Bajnokaink avatása sem! A nőknél Kovács Kitti (Budapesti Testedző Club), a férfiaknál Horváth Kristóf (Zalaegerszegi Belvárosi Lakótelepi SC) vívta ki a nemes címet idén!

A Nemzeti Bajnokság férfi élmezőnye, a szövetség és a DTS JUDGES csapat emberei

És remekül szerepelt a válogatottunk az iF3 helyszíni világversenyeit helyettesítő virtuális világkupákon is! Szakolczai Fédra (Magyar Testnevelési Egyetem SE) a Masters World Cup-on a 30-34 éves korosztályban világkupa bajnok lett!

Fédra aranyérmes lett!

Ő, Kovács Kitti és Horváth Kristóf, valamint a csapatunk kvalifikálta magát a döntőbe a felnőtt Kontinentális Világkupán is. Fédra sajnos sérülés miatt végül nem tudta vállalni a döntőben a versenyzést, így 12. helyen végzett a felnőtt világkupában.

Kristóf csak egy holtverseny feloldás során esett el a bronzéremtől, 4. helyezett lett!

Kitti 8. helyen landolt végül; a 4 fős csapatunk pedig 10. lett.

Gratulálunk nekik és köszönjük, hogy képviselték hazánkat!

Egy különdíjat is átadtunk decemberben: a szövetséget ebben az évben legnagyobb mértékben támogató személyt jutalmaztuk. Idén Farkas Balázs volt az, aki a CrossFit MayFly edzőtermével és eszközeivel leginkább hozzájárult a szövetség céljainak eléréséhez! Kiemelném emellett még a debreceni HRSE segítségét is, illetve a Wild Animals eszközgyártó támogatását.