Varga Mira, a NEFFISZ FITPARÁDÉ® KUPA 13 éves bronzérmese

Írta: Ammerling Vivien

Múlt hét vasárnapján – 2020 október 18-án – megrendezésre került NEFFISZ FITPARÁDÉ® KUPA egyik résztvevője Varga Mira volt, aki harmadik helyezéssel végzett a Scaled kategóriában, tehát bronzérmet szerzett. Kiemelkedő teljesítménye figyelemre méltó, mivel decemberben fogja betölteni a 13. életévét. Felnőtt kategóriában indulva sok nehézséggel kellett szembenéznie, azonban ezeket leküzdve kiharcolta magának a figyelmet. Ilyen fiatalon felnőttekkel szemben képes volt érvényesülni és nem is akárhogy! Érdemes lesz figyelemmel követni a fiatal versenyző jövőbeli versenyeit, okozhat még meglepetéseket.

Többek között a hozzá hasonló céltudatos, küzdő szellemű sportolók fogják megalapozni és megszilárdítani a funkcionális fitneszversenyzés jövőjét, és az olimpiai célok megvalósulását! Mira az interjú során elárulta milyen céljai vannak a sportban és arról is beszámolt, hogyan élte meg első funkcionális fitnesz versenyét.

Szia Mira! Hány éves vagy?
Most leszek decemberben 13 éves.

Mikor kezdtél el sportolni és mit űztél eddig?
5 éves koromban. Versenyszerűen úsztam, ugrálóköteleztem, fit-kid-eztem és akrobatikus tornáztam.

Hogyan találtál rá a funkcionális fitneszre?
Apukám mutatta meg a tavalyi CrossFit Games versenyt és nagyon megtetszett, így elkezdtem járni crossfitre.

Most sportolsz valamit a crossfit mellett?
Igen, súlyemelést, azt is versenyszerűen.

Mira súlyt is emel külön

Miért szeretted meg ezt a sportot? Mi motivál?
Nagyon változatos, szeretek küzdeni, harcolni, a határaimat feszegetni!

Mit szeretnél elérni a crossfitben? Mik a céljaid?
Crossfit Games-re kijutni és megnyerni.

Tudtad-e, hogy a funkcionális fitnesz sportunknak olimpiai célja van, tehát 2028-ra szeretne az olimpiai sportágak közé kerülni?
Nem tudtam, de nagyon örülök neki! És persze ennek tudatában az olimpiára is vágyok kijutni és azt is megnyerni!

Hogy tetszett a hétvégi NEFFISZ által rendezett FITPARÁDÉ® KUPA?
Nagyon tetszett, nagyon jók voltak a feladatok! Picit izgultam, hogy életem első crossfit versenyén felnőttek között kell megmérettetnem magam, de bíztam a képességeimben! Nagyon élveztem, hogy újra versenyezhetek, bár jobb lenne saját korombeliekkel versenyezni! (Az iF3-nak pont Mira korától indulnak korosztályai, de ezen a versenyen nem volt ilyen bontás – a szerk.)

Felnőttek között bronzérem feladat győzelmekkel!

Tervezel a jövőben több funkcionális fitnesz versenyen indulni?